• افزودن سایز متن
  • سایز پیش فرض متن
  • کاهش سایز متن
پایگاه اطلاع رسانی هیات شطرنج استان فارس

آیین نامه مسابقات جام فجر فرزین ((ریتد)) بوشهر

نامه الکترونیک چاپ PDF

images/stories/1ba0_farzin.jpg

 

مسابقات جام فجر فرزین ((ریتد)) بوشهر

 

 

علاقمندان جهت مشاهده آئین نامه مسابقات می توانند اینجا را کلیک کنید.

 

دوره مربیگری درجه 3 شطرج به میزبانی هیات شطرنج لارستان

نامه الکترونیک چاپ PDF

هیئت شطرنج شهرستان لارستان در نظر دارد با همکاری هیات شطرنج استان یک دوره کلاس مربیگری درجه 3 از تاریخ 9 لغایت 13 بهمن  ماه به مدت 5 روز در شهرستان لارستان برگزار  نماید.

images/stories/a167121027254102a.jpg

علاقمندان به حضور در این دوره،  می توانند با هیات شطرنج شهرستان لارستان تماس حاصل نموده و جهت اطلاع از شرایط شركت در دوره مربيگري درجه 3  به ادامه مطلب مراجعه فرمایند.

ثبت نام :  آقای کشفی 09171831838

علاقمندان جهت مشاهده شرایط دوره میتوانند به ادامه مطلب مراجعه فرمایند.

 

با رای اعضای مجمع سیاوش جواهری رییس هیات شطرنج استان فارس شد

نامه الکترونیک چاپ PDF

images/stories/javaheri.jpg

مجمع انتخاباتی هیات شطرنج استان فارس ظهر روز سه شنبه 14 دی ماه در محل سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان فارس با حضور کلیه اعضاء برگزار گردید و رئیس هیات استان انتخاب شد.


به گزارش روابط عمومی هیات شطرنج استان فارس، در این مجمع که مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون، حیدر علی کامیاب مدیر کل ورزش و جوانان فارس، سید اسلام موسوی معاون توسعه امور ورزش، نمایندگان باشگاهها، شهرستانها، ورزشکاران، مربیان و داوران حضورداشتند، پس از اعلام برنامه کاندیدای مورد نظر رای گیری انجام شد و در نتیجه سیاوش جواهری با کسب 15 رای از مجموع 17 رای ماخوذه برای مدت 4 سال به عنوان رئیس هیات شطرنج استان فارس برگزیده شد.

در این جلسه پس از تلاوت آیات قرآن مجید و معرفی اعضای مجمع سید اسلام موسوی معاون توسعه امور ورزش در مورد چگونگی و روند برگزاری مجمع براساس آیین نامه مطالبی ایراد کرد سپس مدیر کل ورزش و جوانان فارس هم طی سخنانی اهمیت برگزاری مجمع را عنوان نمود و بعد از آن انتخابات انجام شد و در پایان هم رئیس فدراسیون گزارشی از برنامه های فدراسیون و فعالیتهای صورت گرفته ارایه کرد.

مهرداد پهلوان زاده در مجمع انتخاباتی ، با اشاره به پیشینه شطرنج در استان فارس گفت: بزرگانی چون ربیعی و عباسی فر در گذشته ثابت کرده اند که با امکانات کم هم میتوان کارهای بزرگی انجام داد.

وی با تقدیر از عملکرد و نگاه ویژه مدیر کل ورزش و جوانان فارس نسبت به ورزش شطرنج بیان کرد: حمایت های مثال زدنی آقای کامیاب از شطرنج عامل مهمی در ارتقاء جایگاه این ورزش در کشور است
وی با بیان اینکه مدیر کل ورزش و جوانان استان خود را متولی رفع نواقص در رشته های مختلف ورزشی می داند افزود: این خصوصیت اخلاقی باعث شده تا بسیاری از مشکلات گذشته ورزش در فارس مرتفع گردد.

پهلوان زاده علاقمندی مردم فارس به حوزه فکر و اندیشه را عامل مهمی برای فعالیت بیشتر و تاثیر گذار تر رشته ورزشی شطرنج در این استان دانست و تصریح کرد: بسیار امیدوارم تا نسل جدید شطرنج فارس نسلی قدرتمند و اندیشمند باشد.

گفتنی است محمد وطن و پوریا ماری اوریاد دو تن از کاندیداهای این هیات بودند که انصراف خود را اعلام داشتند.

آخرین به روز رسانی در چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۶
 

بزرگترین لیگ استانی شطرنج کشور ، با حضور بیش از 300 شطرنجباز استان فارس آغاز شد.

نامه الکترونیک چاپ PDF

images/stories/3333333.jpg

جدال بیش از 300 شطرنجباز استان در قالب 55 تیم در مسابقات لیگ شطرنج استان فارس

مسابقات  لیگ شطرنج استان فارس ، از روز جمعه 95/10/03 در قالب  55 تیم با حضور بیش از 300 شطرنجباز از سراسر استان فارس ، به میزبانی هیات شطرنج استان آغاز گردید.

این مسابقات در 11 دور به روش سوییسی در روزهای جمعه صبح و بعدازظهر برگزار خواهد شد و تیم های برتر رقابتها و همچنین نفرات برگزیده هر رده سنی در پایان هفته ششم معرفی می گردند.

رییس هیات شطرنج استان فارس در این خصوص گفت : این رقابتها به صورت ریتد (ثبت شده در فدراسیون جهانی ) بوده و کلیه قوانین فیده بر بازیها حاکم می باشد.

سرداوری این  مسابقات بر عهده سرکار خانم نیک سرشت می باشد و سایر داوران مجرب استان، ایشان را در امر قضاوت یاری خواهند کرد.

جواهری رییس هیات شطرنج استان فارس ضمن تشکر از فدراسیون شطرنج و اداره کل ورزش و جوانان استان فارس ، از کلیه همکاران خود در هیات شطرنج استان به خاطر روزها تلاش در جهت برگزاری مناسب این مسابقات بزرگ تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد نتیجه این زحمات در پیشرفت هر چه بیشتر شطرنج استان نمود پیدا کند .

جواهری دلیل تعدد و بزرگی لیگ شطرنج استان فارس در کشور را ،  همکاری خوب این هیات با آموزش و پرورش و بهزیستی عنوان کرد که نتیجه آن رویکرد مثبت رده های پایه در مهدکودکها و مدارس بوده است.

آخرین به روز رسانی در شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۰
 

دوره داوری درجه 3

نامه الکترونیک چاپ PDF

به گزارش روابط عمومي هيات شطرنج استان ، یک دوره داوری درجه  3 از تاریخ 11 دی لغایت 16 دی ماه

در محل اين هیات برگزار میگردد.

علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام با شماره تلفن 36364292-071 تماس حاصل فرمایند.

شرایط شرکت در دوره:

۱-  کلیه شرکت کنندگان باید دارای کد عضویت معتبر در سیستم جامع فدراسیون شطرنج باشند.images/stories/60.jpg


۲- حداقل سن شرکت در دوره درجه سه  ۱۹  سال تمام می باشد.

۳- حداقل مدرک تحصیلی  دیپلم متوسطه می باشد.

۴-داوطلبان مرد باید گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشند.

۵-هزینه ثبت نام یکصد و چهل و پنج هزار تومان می باشد

6- مدرس دوره : جناب آقای ابریشمی

7- تاریخ برگزاری : 11 لغایت 16 دی ماه - ساعت 14 لغایت 21

آخرین به روز رسانی در سه شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۲
 

مسابقات شطرنج لیگ برتر فارس 95 (ریتد)

نامه الکترونیک چاپ PDF

مسابقات شطرنج لیگ برتر فارس 95 (ریتد)


images/stories/image1 1.jpg

 

با تصويب آيين نامه ي مسابقات ليگ برتر شطرنج استان توسط كميته ي مسابقات هيات ، ثبت نام علاقمندان حضور در اين مسابقات آغاز گرديد.

اين مسابقات که طی دو سال گذشته بزرگترین لیگ استانی کشور لقب گرفته امسال در 11 دور در روزهاي جمعه صبح و بعداز ظهر به صورت متمركز در شيراز برگزار مي گردد .

آخرين مهلت ثبت نام 95/09/30ميباشد.

هيات شطرنج استان از علاقمنداني كه تمايل دارند در اين رقابتها شركت كنند ولي در تيم خاصي حضور ندارند دعوت مي نمايد تا ضمن مراجعه یا تماس با سالن انديشه به صورت فردي ثبت نام كنند تا در زمان مناسب نسبت به معرفي نامبردگان به تيمها يا سازمانهاي متقاضي اقدام گردد.

هیات شطرنج استان فارس 36364292

آيين نامه ي مربوطه در ادامه مطلب قابل مشاهده است.

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۸
 

نخستین دوره مسابقات کشوری شطرنج ریتد یادواره شادروان محمد رسول شفائی در اوز برگزار شد.

نامه الکترونیک چاپ PDF

images/stories/image-3.jpg

مسابقات کشوری شطرنج یادواره شادروان محمد رسول شفائی با حضور ۷۰ شطرنج باز ریتد دار (ثبت شده در فدراسیون جهانی شطرنج) از ۴ استان تهران،فارس،بوشهر،هرمزگان در سالن ورزشی میر احمدی اوز برگزار شد.شرکت کنندگان این مسابقات در ۹ دور به روش سوئیسی  به رقابت پرداختند.

مراسم اختتامیه که با حضور مهندس جواهری رئیس هیات شطرنج استان،کشفی رئیس هیات شطرنج لارستان،رئیس اداره ورزش و جوانان،عبدالحمید پیشداد،مژگان شفائی و هوشمند شفائی برگزار شد،ابتدا مژگان شفائی (دختر مرحوم محمد رسول شفائی) با تشکر از شرکت کنندگان و برگزار کنندگان این مسابقات گفت:امروز ما به واسطه اینکه روح پدرمان شاد است،همگی شاد هستیم.

مهندس جواهری رئیس هیات شطرنج استان با تشکر از سید یوسف حسینی رئیس اداره ورزش و جوانان و فرزاد علوی مسئول برگزاری این مسابقات از میزبانی بسیار خوب اوز تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد بتوان این مسابقات را در تقویم سالانه فدراسیون شطرنج ثبت نمود.سید یوسف حسینی ضمن تشکر از شرکت کنندگان،خوانواده مرحوم شفائی،اعضای هیات شطرنج و داوران این مسابقات خانم ها سارا کاظمی و لیلا پرندوار ،نفرات اول تا هفتم را به شرح زیر معرفی کرد و به آنها لوح تقدیر،تندیس و جوایز نقدی اهدا نمود:

مقام اول:امیر رضا اسماعیلی از شیراز ،۸میلیون ریال

مقام دوم:استاد بزرگ حسن عباسی فر از شیراز،۶میلیون ریال

مقام سوم:بهتاش سلیمی فرد از بوشهر،۵میلیون ریال

مقام چهارم:سید محمد کشفی از لار،۴میلیون ریال

مقام پنجم:پیمان معافی مدنی از تهران ،۳میلیون ریال

مقام ششم:مجتبی وحدانی از اوز،۲میلیون ریال

مقام هفتم:علیرضا راستیان از بوشهر،یک میلیون ریال

لوح و جوایز رده های سنی هر یک به مبلغ یک میلیون ریال نیز به شرح زیر می باشد:

مقام اول رده بالای ۵۰ سال: استاد بین المللی شاهین مهندسی از تهران

مقام اول بازیکن بدون رتینگ:داوود رضایی

مقام اول بانوان:پارمیس وطن

مقام اول زیر ۱۴ سال :شادمهر مهبودی

مقام اول خردسالان:آتنا جوهری عضو تیم ملی شطرنج خردسالان ایران

علاوه بر حضور مهندس جواهری رئیس هیات شطرنج استان فارس،حضور استاد برزگ شطرنج ایران حسن عباسی فر ،استاد بین المللی شطرنج شاهین مهندسی و حضور شطرنج باز روشن دل زهرا محمدی راد که همگی سوابق زیادی در این عرصه داشته اند بر جذابیت این دوره از مسابقات افزود.

آخرین به روز رسانی در دوشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۳۰
 

برگزاری دوره سوییس منیجر (نرم افزار قرعه کشی مسابقات شطرنج

نامه الکترونیک چاپ PDF

دوره سوییس منیجر (نرم افزار قرعه کشی مسابقات شطرنج) در آذرماه  95در شيراز برگزار می شود.

63587216053226648676_628

 

 


این هیئت در نظر دارد  دوره سوییس منیجر (نرم افزار قرعه کشی مسابقات ) در تاریخ  4لغایت  5آذر ماه  را در هیات شطرنج استان فارس برگزار  نماید.

علاقمندان به حضور در این دوره، حداکثر تا تاریخ 95/09/02می توانند با هیات شطرنج استان تماس حاصل نموده و جهت اطلاع از شرایط شركت در دوره مذکور به ادامه مطلب مراجعه فرمایند.

ثبت نام : 36364292

 

مسابقات جام استاد بقایی با برتری شاهین زنگنه به پایان رسید.

نامه الکترونیک چاپ PDF

images/stories/image111.jpg

مسابقات جام استاد بقایی با حضور 115 نفر از شطرنجبازان استان از تاریخ 12 لغایت 19 آبان ماه جاری به صورت ریتد (ثبت شده در فدراسیون جهانی ) با برتری شاهین زنگنه به پایان رسید.

این مسابقات در 9 دور به روش سوییسی برگزار شد که طبق اعلام سرداور مسابقات سرکار خانم مسیح نفرات برتر به قرار زیر می باشد.

شاهین زنگنه با 8.5 امتیاز مقام اول ، مهدی خادمی ، پویا ماری اوریاد ، محمدهادی شاهی سوندی، حمیدرضا اسماعیلی و استاد بزرگ حسن عباسی فر به ترتیب مقام های اول تا ششم را کسب کردند.

همچنین معصومه صادقی مقام برتر بانوان ، عباس ایمانی مقام برتر پیشکسوتان ، احسان غیور فر مقام برتر بدون ریتینگ را کسب کردند.

آتنا جوهری مقام برتر زیر 8 سال، طاها بمبئی رو مقام برتر زیر 10 سال، پارسا نامداری مقام برتر زیر 12 سال، ماهان بانشی مقام برتر زیر 14 سال،علیرضا مظفری مقام برتر زیر 16  سال را نیز از آن خود کردند.

رییس هیات شطرنج استان ضمن تشکر از کادر داوری مسابقات و تبریک به مقام آوران ، از استاد بقایی به خاطر حضور در این مسابقات و سالها فعالیت مثبت شطرنجی و اخلاق مداری تشکر کرده و اظهار امیدواری کرد این الگوهای اخلاقی و ورزشی را همواره در کنار خود و همراه با نسل نو فعال و سلامت ببینیم .

سیاوش جواهری همچنین نیز از جناب آقای شیرازی که در این مسابقات ،هیات استان را یاری کردند تشکر نموده و  برای آقای مهدی خادمی جوان آینده دار استان که حائز مقام دوم در مسابقات شدند آرزوی موفقیت و سلامتی در تمامی مراحل زندگی را دارند.

 


صفحه 6 از 49

پیوندها

نظر سنجی

آمار سایت

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
امروز235
دیروز499
این هفته734
هفته پیش3174
این ماه8423
ماه پیش14595
همه روزها622399